Polívky!

enjoy!

Sun Yan-hovězí Sun Yan - hovězí
Země: Litva
Chuť: 7/10 bodů
Objem hotové: 400 ml
Degustováno 26. 8. 2017

S nesmírnou chutí,
pustil jsem se do přípravy,
protože hlad obklíčil mé smysly.

S nadšením jsem sledoval chutně se tvářící prášek koření rozpouštět v talíři nudlemi poseté vody o vysoké teplotě. Má polévka nevoněla nikterak výrazně, dost jasno o průběhu svého nadcházejícího gastronomického zážitku jsem ovšem měl už po první ochutnané lžíci. Chuťový profil této polévky je tvořen tlustou vrstvou glutamátové chuti na slaném podkladu s celkem horkotěžko pochytitelným výrazem koření klasické čínské polívky z pytlíku, kterou jste milovali v dětství, když její chuť byla tou zapovězenou, nezdravou stravou pro upocené dělníky, osamělé noční hlídače, roztomilé, ale spěchající akvabely před úmorným vystoupením ve světle, které se ve vodě láme tak zákeřně, že někdy vůbec není lehké trefit objekt na dosah ruky. Dále bych rád připsal, tahle polívka je trochu pikantní, pepřově a škrábavě, ne však otravně příliš. Nudle, ty kudrnaté záchranné kruhy hmoty v nekonečně dělitelné kapalině dnešního zaháněče utrpení, utrpění ve formě hladu, nebyly pro mě při střetku žádným zklamáním. Zakousnutí do nich vyústilo v sofistikovanou synergii splynutí chutí. Nudle, spíše tukového ražení, s kapalným zbytkem polívky o chuti jakéhosi jakože masového vývaru. Vesele jsem si synergii vychutnával až do poslední lžičky – polívku jsem tedy nevylil, při jejím jezení jsem ani přehnaně netrpěl. Nestydím se říct; konzumací "Sun Yan hovězí" jsem nezískal nic zanedbatelnějšího, než je sice krátkodobé, ale jinak velice robustní zasycení. Tato polévka dostává sedm z deseti!Omachi-vepřová Omachi - vepřová
Země: Vietnam
Chuť: 10/10 bodů
Objem hotové: 400 ml
Degustováno 24. 7. 2017

Já jsem sice nevědel, co se na tom obalu píše (česky je pouze příprava a složení na nalepovacím lístečku), ale už když jsem políval směs nudlí, kořenícího prášku, sušené zeleniny a nemálo ochuceného tuku, do místnosti začala pronikat vůně masového vývaru. Byl to ten tuk, jeho barva leccos napovídala, ovšem takto intenzivní čichový požitek již při přípravě, to ve mně vzbudilo zájem. Čtyři minuty čekání na zkřehnutí nudlí se zdály být věčné. Po oné věčnosti jsem klepajícími prsty s okousanými nehty sundal pokrývku misky.

První lžička. Druhá lžička (tentokrát jsem nabral i "masovou kuličku"). Ach, ano! Vietnamská polívka! Tato sáčková imitace je natolik zdařilá, že mi její chuť připomínala zcela konkrétní gastronomický zážitek. Sušená zelenina mezi sebe zařadila nemalé množství koriandru. Polívková voda zase chutnala jako pořádně vypasený vývar. Masové kuličky po zkousnutí připomínají zážitek z "bubble tea". Měl jsem pocit, že cítím i jiné chutě z porfolia koření tradičních vietnamských jídel. Takto jsem se propracoval až do konce a má spokojenost nebyla předčasně ukončena nutkáním na zvracení, ani mé chuťové buňky nezačaly odumírat pod náporem soli, no prostě velice příjemný zážitek. Místo snahy imitovat nějakou tradiční zvířátkovou chuť se tahle polívka dá opravdu přirovnat k vietnamské polívce a touto upřímností si ode mne sklízí zcela natvrdo plný počet bodů.Nongshim Neoguri-mořské plody Nongshim Neoguri - mořské plody
Země: Jižní Korea
Chuť: 8/10 bodů
Cena: Luxus (14 Kč a více)
Objem hotové: 500 ml a více
Degustováno 4. 5. 2017

Vskutku odlišný zážitek, i takto bych mohl pojmenovat tuto recenzi, kdyby však mé recenze měly jména! Polévka Nongshim Neoguri je megalomanský počin po všech stránkách. Způsob přípravy, množství kořenících doplňků i cena naznačují, že se výrobce snažil přinést svým obětem více radosti než jeho konkurenti s malými sáčky a lidovými cenami. Příchuť tohoto skvostu spadá kdesi do kategorie mořských plodů, což mi naštěstí do velké míry zabraňuje srovnávat očekávání a výsledek. Prvním aromatickým vjemem přípravy vyjevil se mi odér ne zcela nepodobný setkání s pavilonem hrochů v zoologické zahradě. Ne tak štiplavě fekální, ale spíš hnědozeleně přírodní otazník nad další konzumací. Neházel jsem ale flintu do žita. Viděl jsem, co vše přispívá k této unikátní kompozici - krom polívkového základu mně čekal pytlíček s "vločkama" a ještě dva kusy řasy. Řasy nebo kousek plastu? Nejsem si jistý! Neroztekly se ale, takže tipuju, že správně tyto věci opravdu patřily do hrnce. Je to tak. Slyšíte správně. Tato chemická zbraň se vážně připravuje vařením (5 min, 550 ml) v hrnci. Výsledkem byly nudle lehce oslizlé, ale zdaleka ne do takové míry, aby nějak zastínily celkový dojem z dumání nad chutí zbytku. Slanost vyvážená, dokonce se nebojím říci "příjemná", glutamátovost na velice střídmé úrovni, lehká pikantnost a ne příliš výrazná vlastní chuť. Přirovnal bych ji k chuti zeleného čaje pitého v zoologické zahradě. Ne nepříjemná, možná i trochu mořskoplodová voda byla šperkována pevnými doplňky z kategorie imitace zeleniny; ale pozor, zelené kousíčky měly texturu i mechanické vlastnosti petržele, oranžové kousky by zase klidně mohly být mrkví, v nějaké jiné realitě. Největší zábavu jsem si ale užil s kousky připomínajicími nakrájenou ředkvičku, ty opravdu rozzářily mou polévku. Jejich účel nebyl identifikován.

Celková míra fascinace a radosti z poznávání překročila kritickou hranici a proto po tajné poradě s gastrointestinálním traktem dáváme já i má střeva této polívce osmičku!Vegenudle Tiger-kari Vegenudle Tiger - kari
Země: Maďarsko
Chuť: 8/10 bodů
Cena:
Objem hotové: 300 ml a méně
Degustováno 2. 8. 2016

Kari kari kari. Tentokrát to není podvod. U výrobku jsem našel jeden kořenící sáček a ten obsahoval kari. Polívka tedy chutnala jako kari. Plus trocha glutamátu, abychom nebyli smutní, že je život taková nuda, abychom si také užili trošku štěstí a radosti v očekávaném kvádrovém podání s kudrnatými nudlemi již na dotek patrými pod tím tenkým plastem, jež je chrání před erozí drsného světa venku. Ke konci jsem se už trošku nudil, takže desítka z toho nebude, ovšem pro příležitostného poživatele této kategorie pokrmů představuje tahleta "kari polívka" skvělý způsob jak si ukrátit čas i hlad a zároveň nepropadnout nebezpečné závislosti na nebezpečné potravině. Všechna sláva kari!

IN Taste-droždí IN Taste - droždí
Země: Česká republika
Chuť: 7/10 bodů
Cena: Klasika (cca 9 - 14) Kč
Objem hotové: 350 ml
Degustováno 8. 1. 2016

Q: Tak co, jaká byla?
F: A tak jako jo, měla takovou specifickou chuť...
Q: Drožďovou?
F: No já nevím, já jsem zvyklý na jinou drožďovku. Trošku jako houby? Možná?
Q: Díval ses na složení?
F: Ano prosím. A v kořenícím prášku je 40 % droždí. Krom toho nějaké koření a tak. Ale chybí glutamát.
Q: Bez glutamátu a poživatelná? No tomu říkám dobrá haluz.
F: Tak tak. Moje slova.
Q: A co jiné dojmy, barva, nudle, bordely v té vodě...
F: Nudle cajk, bordelů málo, taky tam nebyl sáček s tukem. Vypadá to jako čistá práce.
Q: Tak za kolik teda.
F: Vybočuje z řady, a není to na škodu. Seven it is.
Q: Oh, jsem v šoku. Ale každopádně děkuji za strukturovanou recenzi.
F: Potěšení ze mne čiší.


Jojomi-kari - kuřecí Jojomi - kari - kuřecí
Země: Vietnam
Chuť: 4/10 bodů
Cena: Nízká (méně než 9 Kč)
Objem hotové: 300 ml a méně
Degustováno 8. 1. 2016

Rybí polévka je lepší

Žlutá kari polívko, ty,
tváříš se, že chuti's plna,
však já, zvyklý na dobroty,
odhalil jsem podvod tuna

Žlutou barvou neošálíš,
na té soli chuť mi chybí,
i když bych rád řekl, "válíš!"
příště radějc' vývar rybí...
(disclaimer: autor má rád rybí polévku)


SunPei-rajská SunPei - rajská
Země: Lidl
Chuť: 4/10 bodů
Cena: Nízká (méně než 9 Kč)
Objem hotové: 350 ml
Degustováno 25. 8. 2015

Chuť rajčat je při extrémním soustředění postřehnutelná, jinak polívka připomíná spíš paprikovou. Tomuhle pocitu pomáhá i textura směsice, které byste pravděpodobně docílili po rozmíchání mleté papriky v horké vodě. Nudle nabudou na objemu a svou divností dokonale dotváří dojem dryjáku. Ok, nechal jsem se unést. Ale dobré to spíš není.

HáoHáo-kuřecí HáoHáo - kuřecí
Země: Vietnam
Chuť: 7/10 bodů
Cena: Klasika (cca 9 - 14) Kč
Objem hotové: 400 ml
Degustováno 7. 12. 2014

Glutamátová jízda mezi výmoly chuti ne zcela nepřipomínající masový vývar. Přijemná slanost se mísí s lehkou dráždivostí na sliznicích. Nudle mají chuť a jejich konzistence si zřejmě také nezaslouží kritiku. Děkuji mamince, kterážto tento originální výrobek pořídila přímo u originálního porubského Vietnamce. Příjemný bonus, že na výrobku není ani slovo česky, zabraňuje přílišným obavám ze složení výrobku. Thumbs up!

YumYum- YumYum - "creamy shrimp"
Země: Thajsko
Chuť: 10/10 bodů
Cena: Luxus (14 Kč a více)
Objem hotové: 350 ml
Degustováno 18. 11. 2014

Chuť zde hraje opravdu všemi barvami duhy. Základ je prostě kyselý, jak to už s pseudokrevetama bývá, má ale velmi intenzivní chemickou nadstavbu, kterou můžete milovat nebo nenávidět. Já si myslím, že cajk. Krom toho jsem měl skoro pocit, že tam cítím nějakou zeleninu - rajčata?! No a celé to je opravdu zakalené, název nelže. Všehovšudy příjemný zážitek, jak už člověk od mňamňamky čeká. Ej, 10!

Vifon-hovězí Vifon - hovězí
Země: Vietnam
Chuť: 4/10 bodů
Cena: Klasika (cca 9 - 14) Kč
Objem hotové: 400-500 ml
Degustováno 16. 10. 2012

Tak tohle nebyl moc dobrý zážitek. V balení nalezneme tři pidisáčky, jeden označen jako polívkový základ, další dva vypadají dost podobně, a je v nich krávový tuk. Po zalití dostaneme směs s lehce odlišnou chutí, než u konkurence. Chuť je ale velmi slabá. Možná by pomohlo míň vody, ale na návodu píšou 420 ml, což jsem určitě nepřelil. Polívka tak chutná dost vodově, a náznaky čehosi se v ní lehce ztratí. To "něco", co je zde místo chuti, sice krávu nepřipomíná, ale není to ani slaná solovitost, jako u jiných výrobců. Jo, příště to zkusím s menším množstvím vody, ale takto, dle návodu, spíš zklamání.

Vimi-vepřová Vimi - vepřová
Země: Vietnam
Chuť: 7/10 bodů
Cena: Klasika (cca 9 - 14) Kč
Objem hotové: 350 ml
Degustováno 10. 10. 2012

Hurá, dal jsem si čínskou polívku. S odstupem času jsem čekal podobné znechucení, jako při minulých testováních, ale nebylo to tak strašné. Na první pohled ničím nevybočující výrobek opravdu ničím nevybočuje, pravidelný čtenář polívkových recenzí ale ví, že je to spíš výhoda. Chuť této chemické směsi tradičně nepřipomíná nic konkrétního, dominující je slaná chuť. Glutamát ale zafungoval a krom slanosti cítíme i něco poměrně příjemného. Bohužel, těžko o této polochuti něco napsat. Ale protože příjemnost je pozitivní, polívka dostává nadpoloviční počet bodů!

YumYum-kuřecí YumYum - kuřecí
Země: Thajsko
Chuť: 9/10 bodů
Cena: Luxus (14 Kč a více)
Objem hotové: 300 ml a méně
Degustováno 19. 6. 2012

Po dlouhé době se mi zastesklo po oné chemické chuti čínských polívek, tak jsem se rozhodla dát si jednu na večeři. A mohu říct, že jsem byla příjemně překvapena, tato byla opravdu vynikající! Chemická příchuť byla cítit jen zlehka. Dalo by se říci, že byla skoro jako od maminky. Menší nedostatek bych viděla v tom, že byla dost mastná, a to mi mastnota obvykle nevadí, proto bych doporučila nevyužít celý sáček s olejem. (by @ampoolca)

Bibi's-zeleninová Bibi's - zeleninová
Země: Vietnam
Chuť: 7/10 bodů
Cena: Klasika (cca 9 - 14) Kč
Objem hotové: 400-500 ml
Degustováno 26. 3. 2009

Reknu to na rovinu, dalsi zalezitost, ktera predcila me ocekavani. Od podivneho obalu a nazvu shodneho se jmenem kamaradcina psa bych necekal kvalitni obsah. Olej vypadal divne, korenici prasek byl bilo-bordelovity. Avsak zalil jsem, ochutnal jsem, usmal jsem se. Polivka ma velmi zajimavy rozmer syntenticke chuti. V polivce nic neplave, az na par malych zelenych kousku jakesi plastove hmoty, takze mate jen nudle a vodu. Ale ono to zas az tak nevadi. Je to levne, jednoduche, je toho hodne a je to dobre. Asi rozsirim zdejsi bodovaci stupnici, protoze tahle by si za celkovy dojem zaslouzila urcite nejaky ten bodik :-) Ale kdyz zhodnotim chut, tak to bude 7 bodiku.
PS. Asi se prestanu stranit zeleninovych prichuti.


Vi Huong-slepičí Vi Huong - slepičí
Země: Vietnam
Chuť: 2/10 bodů
Cena: Nízká (méně než 9 Kč)
Objem hotové: 400-500 ml
Degustováno 19. 3. 2009

Zacnu tim dobrym. Netradicni, siroke nudle maji zvlastni chut. Budu pokracovat tim spatnym. Vyrobce si nejspis myslel, ze misto koreniciho sacku bude stacit sacek se soli. Kdyz ochutnate nudle, reknete si, ze je to dobre, ale neco tomu chybi. Kdyz ochutnavate dal, zjistujete, ze to vubec neni dobre, ze to vlastne neni nijake. Tento defekt povazuju za velmi znacny, navic posileny tim, ze polevka je diky sve slanosti velmi tezce dochutitelna. Typicka nizkorozpoctovka s jeste nizsim vykonem. 2 body. (A to jen proto, ze nebyla tak nechutne odporna, jako kureci ahold)

Mama Pa-Lo-kachní Mama Pa-Lo - kachní
Země: Thajsko
Chuť: 8/10 bodů
Cena: Luxus (14 Kč a více)
Objem hotové: 350 ml
Degustováno 13. 7. 2009

Plna glutamatova chut, klasicka "syntenticka kachna", na jakou jsme vsichni zvykli. Proc 8 bodu? Protoze i kdyz je ciste syntenticka, je pozivatelna, chutna a ma vlastni vyraz. Navic, korenici sacky obsahuji vice barvicek bezchutoveho bordelu, to se neda neocenit :-)

Lucky - Grunt-hovězí Lucky - Grunt - hovězí
Země: Vietnam
Chuť: 4/10 bodů
Cena: Nízká (méně než 9 Kč)
Objem hotové: 400-500 ml
Degustováno 14. 2. 2009

:-/

Inter-vepřová Inter - vepřová
Chuť: 9/10 bodů
Cena: Luxus (14 Kč a více)
Objem hotové: 400-500 ml
Degustováno 2. 2. 2009

Zvlastnosti tehle polivky je, krom podivneho obalu, taky podivny pytlicek s tukem. Pulka bila, pulka hneda. Rikal jsem si, preziju to? A prezil jsem, alespon do doby psani recenze, a muzu vam takto sdelit tajemne prekvapeni hnedeho tuku. On to totiz neni tuk, jsou to masove kulicky! Sok. Chut sice nemaji a masovou konzistenci taky ne, ale rozhodne toto zpestreni ocenuju. Dalsi, chutovy, sacek byl s tak najemno namletym peprem, ze se pri sypani vznesl po mistnosti a atakoval mou nosni sliznici. Posledni sacek, ve stylu Mi-Kim-Chi, se zeleninou. A co reknu k chuti? Velmi dobra! Pekne voni, opravdu cloveku pripomina ten cinsky styl, na ktery je zvykly z levnych vietnamskych bufiku. Takze glutamatovitost hodnotim dobre. Jine prvky chuti jsou v rovnovaze - slanost ok, vlastni chut je zajimava a potesi (i kdyz prasatko to fakt neni). Nebyt lepsi konkurence, dal bych ji maximum, ale porovnani je svine - a tak tehlete veprovce davam devet z desiti.

YumYum-kachní YumYum - kachní
Země: Thajsko
Chuť: 10/10 bodů
Cena: Luxus (14 Kč a více)
Objem hotové: 300 ml a méně
Degustováno 4. 1. 2009

Ackoliv prekvapeni ve stylu hovnove hnedeho sacku s neidentifikovatelnou ochucenou smesi tukoveho zakladu, jako u hovezi, se v tomto Yum pripade nekona, tahle polivka stoji za to. Je vyrazna a je velmi charismaticka. A co jineho je u sackovky charisma, nez poradne glutamanovita chut? Spravne naslapla a rozjeta, polechta chutove bunky na cele plose jazyka prave diky sve netradicni podmanivosti a vicerozmerovosti. Jako tresnicku na dortu jsem uvital velmi prijemne pikantni chut, presne podle meho gusta. A chili si ze sacku muzete dat samozrejme tolik, kolik chcete. Jak se rika na aukru, dekuji a doporucuji!

Mi Kim Chi-zeleninová Mi Kim Chi - zeleninová
Země: Japonsko
Chuť: 9/10 bodů
Cena: Luxus (14 Kč a více)
Objem hotové: 400-500 ml

Po otestovani vsech chutove zajimavejsich vyrobku v lokalnim Tescu jsem se rozhodl pristoupit na koupi neduveryhodne vypadajiciho zeleninoveho vyrobku z dilen Mi Kim Chi. Vzhledem k tomu, ze specifika Mi Kim Chi polivek zde jiz byly popisovany, ohodnotim ji strucne a primo k veci. Chut je nevyrazna. V porovnani s Mi Kim Chi. Avsak, i presto, ma svoje charisma. A to je u zeleninovych tezke. Vytknu ji nedostatecnou pikantnost, slanost nebo jakykoliv jiny aspekt, ktery u sackovky cekame. Kdyz nevime, co cekat, jednoznacne potesi. Kdyz cekame Mi Kim Chi, jemne zklame. A to jemne zklamani je prave ten bodik, co ji strhnu z prumeru Mi Kim Chi.

YumYum-hovězí YumYum - hovězí
Země: Thajsko
Chuť: 10/10 bodů
Cena: Luxus (14 Kč a více)
Objem hotové: 300 ml a méně
Degustováno 3. 1. 2009

Prvni sok prisel uz pri priprave tehle polivky. Krom sacku se zeleninou zde nebyl zadny sacek s olejem ani s prichuti. Avsak byl zde druhy sacek, ne nepodobny masoxu, ktery kombinoval obe dve drive zminene dulezite prisady. Navzdory podezrele barve a konzistenci se tento zpusob instantizace polivky ukazal jako celkem dobry. Krasna glutamanovita chut je u YumYumky celkem tradicni. Chvilka napeti pri cekani na rozlozeni vsech prisad...a ano! Je dobra, je vyborna. Kravu jsem v ni sice nepocitil, ale to vubec nevadilo. YumYum vyhrala na poli univerzalnich chuti. Jeji spatny pomer cena/vykon (u me 9,5Kc na 300ml) je plne kompenzovan slastnym prozitkem pri konzumaci. Hodne mi chutna, doporucuju ji z celeho sveho polivkarskeho srdce (nebo zaludku?), v tesnem souboji se stala mou osobni favoritkou, kde prekonala, dle meho nazoru zhorsujicise, Mi Kim Chi. 10 :)

Chin-su-kachní Chin-su - kachní
Země: Vietnam
Chuť: 6/10 bodů
Cena: Nízká (méně než 9 Kč)
Objem hotové: 350 ml
Degustováno 13. 11. 2008

Po zalití a promíchání se na mě vyvalila typická vůně čínské polévky, barva taky odpovídala mým představám. S první lžičkou se dostavilo dokonce i něco jako chuť kachny, tento požitek však byl pouze přechodný a po chvíli jsem neměl nejmenší ponětí, jestli jím kachnu, zeleninu nebo třeba krevety, jediné, co zůstalo, byla typická chuť lehce nadprůměrné polévky. S první lžičkou se však dostavilo taky zjištění, že to výrobci trošku přehnali s omastkem, který se mi usadil na rtech a zůstal tam i po ukončení konzumace. Závěrem bych řekl, že ve stavu mírné ojíněnosti bych si ji klidně dal znovu, ovšem v takovém stavu jsem schopen sníst pomalu cokoliv, proto hodnocení 6/10. (by Richie)

Chin-su-krevetová Chin-su - krevetová
Země: Vietnam
Chuť: 6/10 bodů
Cena: Nízká (méně než 9 Kč)
Objem hotové: 350 ml
Degustováno 12. 11. 2008

Typická chin-suovka.

Kaufland - kuře na kari
Chuť: 7/10 bodů
Cena: Klasika (cca 9 - 14) Kč
Objem hotové: 350 ml

Na zacatku prisla nadherna vune v indickem stylu. To me primelo tesit se, i kdyz na nizkonakladovky Kauflandu neverim. Zalil jsem, nechal notnou chvili odstat a jal se kostovat. Ano, prvni dojem byl v opacnem smeru dojmu nez ten dalsi. Chut se zdala byt dostatecne slana, avsak nedostatecne plna. Prilisne zaliti vodou jsem tedy vyloucil, i kdyz se 0,36 litru celkem spatne odhaduje. Postupem casu se ale chut dostala do zajimavejsich dimenzi! Nedokazu si dost dobre predstavit, cim to je, mozna spatnym rozmichanim, beru to tedy jako osobni chybu pri priprave. Jedinym nedostatkem je snad nulova pikantnost, kterou by clovek u kari vyrobku i cekal. Rozhodoval jsem se mezi sestkou a sedmickou, ale s kazdou dalsi lzickou me doslova dostavala. Videl jsem kure, videl jsem kari, to vse v kastrolku se syntentickou tekutinou. Proto dostava tento netradicni vyrobek sedmicku.

Lucky-česneková Lucky - česneková
Země: Vietnam
Chuť: 6/10 bodů
Cena: Klasika (cca 9 - 14) Kč
Objem hotové: 400-500 ml
Degustováno 14. 10. 2008

Vune a chut je sice jemne cesnekova, ale zadna slava to neni - chut nudli je mdla, pripomina mi nedovarene testoviny. Celkova chut je castecne inspirativni, ale kazdy kdo ma rad cesnekacku by se asi urazil. Vietnamci na chut syntentickeho cesneku proste jeste neprisli. Nicmene je pozivatelna, castecne i chutna a ve velkem mnozstvi, proto davam sestku. Dulezity dodatek: i presto, ze je oficialne urcena do objemu 400ml, neni na skodu je nechat vymacet v objemu vetsim - az do 500ml. Kvalitu chuti to nezhorsi, pozitivni dusledek je potlaceni zbytecne vyrazne slanosti.

ah Quality-kuřecí ah Quality - kuřecí
Země: Vietnam
Chuť: 1/10 bodů
Cena: Nízká (méně než 9 Kč)
Objem hotové: 350 ml

Po delší době jsem dobrovolně okusil sáčkovou polívku. Nějak mi od vytvoření této databáze přestaly chutnat, tak jsem to nechtěl násilně překonávat, a dal jsem si trošku oddech. Ačkoliv je mi to líto, tak musím konstatovat, že horší polívku než tuhle, jsem ještě nejedl. Její slaná příchuť je úplné maximum toho, co od ní můžete čekat. Ničím nepřekvapí, ničím nepotěší a ještě smrdí. Vyhněte se obloukem.

Internuko-Krabí Internuko - Krabí
Země: Česká Republika
Chuť: 8/10 bodů
Cena: Klasika (cca 9 - 14) Kč
Objem hotové: 350 ml

Polevku znacky Internuko jsem zahledl poprve teprve nedavno, je to jedna z domacich znacek. Na prvni pohled nicim neprekvapi, mensi baleni za nizkou cenu, vevnitr nudle, prichut a olej... Prekvapi az na taliri - tato polevka je totiz dost dobra. Souperit s nebeskou chuti Mi-Kim-Chi sice nemuze, ale napriklad Gomex ji nesaha ani po kotniky. Jedinou drobnou vadou jsou dle meho nazoru opet nudle, kterym stale neco chybi..pripadaji mi nedodelane. Mozna je to dano mensi syntenticitou nez u konkurencnich vyrobku. V kazdem pripade polevku doporucuji a proto ziskava celych 8 bodu.

Tesco-hovězí Tesco - hovězí
Země: Vietnam
Chuť: 6/10 bodů
Cena: Nízká (méně než 9 Kč)
Objem hotové: 300 ml a méně

Jednoduchy obal, nizka cena, nizkorozpoctova vyroba pro velkeho distributora. Koupil jsem ji vicemene jen na porovnani s jinymi a lepsimi kusy, nemela mou duveru. Ocividne a ustochutne jsem se ale nechal unesti predsudky, protoze me jeji chut celkem prekvapila. Od tehle polivky muzete cekat vic, nez od srovnatelnych konkurencnich vyrobku.

Gomex-kuřecí Gomex - kuřecí
Země: Česká republika
Chuť: 5/10 bodů
Cena: Nízká (méně než 9 Kč)
Objem hotové: 350 ml

K tehle polivce jsem pristupoval s celkovou neduverou uz od zacatku, po vyzkouseni zeleninoveho vyrobku ze stejne rady. Pri priprave me ale prijemne prekvapila liba vune, i kdyz jsem ji moc neveril.. Ale kdyz prislo na ochutnani jiz hotoveho vyrobku, tak mi onen pseudohovezi vyvar velice chutnal. Bohuzel vsak me nadseni bylo rychle utnuto ochutnanim nudli. Nudle byly hnusne, stejne jako u Gomex zeleninove. Nemaji tu klasickou cinskou chut, na kterou jsme zvykli, chutnaji jako nedodelane testo-nic prijemneho. Kvuli tomuto podstatnemu defektu jsem tento vyrobek zaradil do prumeru.

Mi Kim Chi-kuřecí Mi Kim Chi - kuřecí
Země: Japonsko
Chuť: 10/10 bodů
Cena: Luxus (14 Kč a více)
Objem hotové: 400-500 ml

Inspirován Quadem, rozhodl sem se také přispět do této databáze. Na základě doporučení, koupil jsem polévku Mi Kim Chi. Po otevření sáčku na mě čekalo příjemné překvapení v podobě velkého dochucovacího sáčku, jež obsahuje několik ingrediencí - sáček s příchutí, zeleninou, chilli a olejem. Chuť jsem si vyšperkoval dle vlastních představ a již při prvním ochutnání jsem věděl, že tato polévka posunula instantní polévky ze sáčku o třídu výše v mém jídelníčku. Je zde cítit opravdová chuť, nejsou zde znát "chemické" tóny chuti, případně jiné pachuťě... (by @istram)

Filia-houbová Filia - houbová
Země: Vietnam (pro Plus Discount)
Chuť: 7/10 bodů
Cena: Klasika (cca 9 - 14) Kč
Objem hotové: 400-500 ml
Degustováno 10. 7. 2008

Příjemná chuť i cena dělají z této polívky horkého kandidáta na titul dobré rychlé večere. Škoda jen, že se dá koupit pouze v síti prodejen Plus Discount.

Vifon-kuřecí Vifon - kuřecí
Země: Vietnam
Chuť: 5/10 bodů
Cena: Nízká (méně než 9 Kč)
Objem hotové: 400 ml

Při vaření této polévky mne zaujala její krásně kuřecí vůně, kterou bych od tak levného výrobku nečekal. Bohužel, více než pěknou vůni od této polívky čekat nemůžete. Její chuť je naprosto dokonale průměrná, "polívková", proto jsem ji dal polovinu z možného počtu bodů.

Gomex-zeleninová Gomex - zeleninová
Země: Česká Republika
Chuť: 2/10 bodů
Cena: Nízká (méně než 9 Kč)
Objem hotové: 350 ml

Ačkoliv mi byla tato značka doporučena prodavačkou, byl jsem velmi zklamán. Již při přípravě byl smrad horší než jindy.. Polívka nemá žádnou výraznou příchuť, dokonce ani tu klasickou 'sáčkovou', takže vynikne chuť nudlí, které chutnají jak syrové těsto. Po dosolení a jiném dochucení se stává tento výrobek částečně dobrým a věřím, že ve chvílích nejtěžších se stane přijatelnou stravou.

Mi Kim Chi-kachní Mi Kim Chi - kachní
Země: Japonsko
Chuť: 9/10 bodů
Cena: Luxus (14 Kč a více)
Objem hotové: 400-500 ml

Tato velmi dobrá japonská sáčková polévka mě svou neodolatelnou chutí inspirovala k vytvoření této databáze. Obsahuje čtyři sáčky s přichutěmi, tři s kořením a jeden s olejem, polévka tak získává vlastní chuť. Doporučuji vyzkoušet!


by Quad
fqs.cz